RE/MAX Delta

Vyměnili byt za dům a vydělali

Mladý manželský pár se rozhodl vyměnit byt ve městě za klid a pohodu na vesnici. I když byl dům v horším technickém stavu a vyžadoval postupnou rekonstrukci, svého rozhodnutí nikdy nelitovali. A když se po dalších třech letech rozhodli se stejným makléřem prodat byt, dokázali díky jeho zkušenostem a přístupu vydělat mnohem více, než vůbec doufali.

 

 

Před třemi lety prodával makléř RE/MAX Delta rodinný dům ve vesnici Bulhary. Jde o klasickou vinařskou obec nedaleko Mikulova, která představuje ideální únik z velkého města. Přesto, že dům byl v horším technickém stavu a potřeboval rekonstrukci, umožňoval okamžité bydlení. Nový majitel tak měl možnost rekonstrukci provádět postupně, dle vlastních možností a potřeb.. Hlavním lákadlem, proč se rodina rozhodla o koupi právě této nemovitosti, byla vlastní zahrada a garáž, kde si nový majitel mohl  provozovat svůj koníček.

Samotný dům byl ale součástí insolvenčního řízení. I zkušený makléř tak měl spoustu starostí s vyřízením veškeré dokumentace a náležitostí, než jej na katastru mohli převést novým majitelům. Vše se ale povedlo a rodina se nastěhovala. Kromě hypotéky na pořízení domu využili majitelé ještě svůj původní byt v Brně, který dali do bankovní zástavy. Díky tomu kroku získali úvěr na rekonstrukci domu. Byt byl mezitím v pronájmu, a tak ještě generoval vedlejší příjem. Řešení neprodávat byt okamžitě, které jim makléř navrhl, se později ukázalo jako správné.

Po třech letech majitelé domu opět zavolali makléři s tím, že zvažují prodej svého bytu v Brně. Nakonec se domluvili na podmínkách a způsobu prodeje. Minimální prodejní cena, kterou potřebovali získat, byla 3,5 milionu korun. Tato částka by jim dovolila vyplatit jak hypotéku, tak úvěr, který si vzali na rekonstrukci domu. Ještě před několika lety by se podobný byt prodal za cenu okolo 2,5 milionu.

Makléři se díky unikátnímu systému prodeje aukcí podařilo prodat byt za 3,8 milionu korun, což bylo ještě více, než rodina doufala. Díky tomu se skutečně podařilo vypořádat veškeré úvěry. Majitelé získali více než očekávali a navýšení prodejní ceny pokrylo i provizi makléře. Majitelé tak měli zrekonstruovaný dům, vypořádané veškeré finanční závazky a ještě jim zůstala menší finanční rezerva.

 

Reference:

Klient měl trochu jinou představu o tom, jak to bude probíhat. Myslel si, že vyřídíme za něj vše i věci kolem jeho hypotéky, kterou byl byt zatížený. (Což samozřejmě jde, ale jen za určitých okolností jako například plné moci pro jednání s bankou a podobně). Stejně tak, se mu nelíbí, že si musí sám zrušit své zástavní právo na prodávaném bytu. Prostě to chtěl mít allinclusive akorát jsme si to mezi sebou nedokázali vykomunikovat. Na druhou stranu je spokojený s navýšením díky, kterému vlastně mohl vyplatit svoji hypotéku i s rychlostí zpracování kupní smlouvy. Ušetřili jsme mu jednu splátku hypotéky ve výši cca 20 000 Kč.

Takový případ není ojedinělý. Pokud vlastníte nemovitost, řešíte jakékoli změny či zvažujete stěhování z města, obraťte se na nás. Rádi pomůžeme vyřešit i vaší situaci.