RE/MAX Delta

Převod vlastnického práva. Jak na to?

 

 

Můžeme přistoupit k převodu vlastnického práva k nemovitosti

Aby nemovitost oficiálně změnila vlastníka, musí dojít k změně zápisu v oddíle A na listu vlastnictví. Na katastr nemovitostí je nutné doručit:

  • podepsanou a úředně ověřenou Kupní smlouvu
  • Návrh na vklad vlastnického práva.

 

 

Již se nebudu zmiňovat, které náležitosti by měla smlouva obsahovat, protože jsme si vysvětlili v předchozí kapitole, že jediným správným
postupem vypracování smlouvy je zadat ji advokátní kanceláři (náležitosti kupní smlouvy jsou popsány v Novém občanském zákoníku).

Úkony spojené s vkladem nemovitosti na Katastrální úřad doporučujeme až ve chvíli, kdy jsou finanční prostředky za nemovitost deponovány v advokátní či jiné úschově (ne u realitní kanceláře).

Se zápisem do Katastru nemovitostí vám může pomoci advokát, případně realitní kancelář, která tyto záležitosti také zařizuje. Za tzv. vkladové řízení na Katastru
nemovitostí zaplatíte tisícikorunový (1 000 Kč) správní poplatek. Domluvte se vždy předem kdo bude poplatek hradit, zda kupující, nebo prodávající.

Autor článku:

Ing. Tomáš Frýdek

majitel RE/MAX DELTA

 

Kontaktujte makléře RE/MAX

Nechcete tím vším procházet sami? Kontaktujte realitní makléře RE/MAX Delta! Rádi vám s prodejem nemovitosti poradíme a pomůžeme celý proces zvládnout hladce.

 

*
*
lname: phone:
Autor: Ing. Zuzana Lomská