RE/MAX Delta

Tomáš Vildomec - opustil korporát, aby mohl pomáhat ostatním


Někteří lidé se spokojí s tím, že pracovní část dne tráví před počítačem a za zdmi kanceláře. Tomáš Vildomec ale přišel na to, že takto už dál pokračovat nechce. Jeho touha po větším lidském kontaktu a potřeba pomáhat ostatním ho přivedla k podnikání
s nemovitostmi. Dnes je úspěšným realitním makléřem a má navíc čas na své koníčky i rodinu.


Článek v PDF

Tomáš Vildomec byl typickým zaměstnancem, který prošel klasickou kariérní cestou v korporátu.
Po ukončení studia na Masarykově univerzitě v Brně získával cenné zkušenosti na různých pozicích v oblasti firemních financí a controllingu. Pracoval, jak ve větších korporacích jako je například Siemens nebo Colgate, tak i v menších firmách. Většinu svého pracovního času trávil ponořený do excelových tabulek a účetních systémů. Chyběl mu ale větší sociální kontakt a pocit, že dělá něco smysluplného. Přemýšlení nad svým budoucím směřováním ho nakonec přivedlo k myšlence se stát realitním makléřem.

Známá značka a přátelské prostředí byly důležité
Proto se začal rozhlížet ve svém okolí a upoutala ho společnost RE/MAX Delta a přístup Tomáše Frýdka. Známá značka a přátelské prostředí byly přesně to, co bylo Tomáši Vildomcovi blízké. Když navíc zjistil, že firma pořádá mezi makléři neformální setkání nebo teambuildingové akce, tak ho firma zaujala a bylo rozhodnuto.

„Samozřejmě, že je důležité mít přístup ke vzdělání a odborným seminářům, ale také je potřeba mít kolem sebe lidi, kteří vás podpoří a pomohou vám ve vašem profesním růstu. To je v počátcích kariéry naprosto nepostradatelné," vysvětluje Tomáš Vildomec.

                                                                                                                                                                                                                                                                     Podobně jako řada jiných začínajících realitních makléřů, také Tomáš měl na startu svého podnikání řadu obav. Nepřipustil si ale případný neúspěch a naplno se pustil do práce. Jeho rodina byla zpočátku trochu rozpačitá. Přece jen se rozhodl pro velký a důležitý krok: „Když ale doma viděli, že se vracím domů spokojenější a plný elánu, zatímco z předešlého zaměstnání jsem přicházel unavený a vystresovaný, stáli při mně,“ usmívá se.

Tomáš má pro každý problém řešení. Některé případy, které hned z počátku musel řešit, nebyly vůbec jednoduché. 

„Museli jsme vyřešit například černou stavbu na pozemku nebo třeba jindy byl problém s přístupovou komunikací. Obecně mám štěstí na obchody, kdy se potkáváme nejen s různými právními omezeními, ale třeba s nereálnými či protichůdnými představami majitelů. Naštěstí za mnou v každé takové situaci stojí silný a zkušený tým kolegů, na které se mohu kdykoli obrátit.“

Jeho silnou stránkou je velká míra empatie. Sám říká, že dovede naslouchat a proto umí se svými klienty najít společnou řeč. „Vždy se snažím udělat maximum pro to, abych navrhl nejlepší možné řešení pro klienta a to bez nutné dávky empatie a porozumění není možné,“ říká Tomáš Vildomec.
 

Tomáš je vždy ochoten jít nad rámec „standardně poskytovaných makléřských služeb“. Ať už je to pomoc s vyklízením, stěhováním, výmalbou, technickou úpravou budovy či různými právními službami a poradenstvím. Odměnou je spokojený klient, který se rád vrací a ochotně předává reference nebo doporučí Tomáše svým známým.

 

 

 

Tomáš Vidomec

RE/MAX Delta