RE/MAX Delta

Téměř milion navíc. Díky makléřce.

Manželé téměř rok uvažovali nad tím, že prodají svůj byt 1+1 v lokalitě Brno Bystrc. Od počátku svého uvažování svůj záměr řešili s makléřkou z RE/MAX Delta, díky které věděli, že jen za tuto dobu tržní hodnota jejich bytu vzrostla ze 3 milionů na 3,5 milionu korun.

Kvůli nedostatku bytů o dispozici 1+1 jim v této lokalitě oslovili makléřku, která místní trh znala velmi dobře a doporučila byt nabídnout za 4 miliony korun. Manželé souhlasili, a tak makléřka zajistila drobné úpravy bytu, jeho nafocení a inzerci. Z osmi následných prohlídek vzešlo celkem pět cenových nabídek a výsledná prodejní cena se vyšplhala na 4,4 milionu korun. Majitelé bytu přitom nepřihlíželi jen k co nejvyšší částce, důležitá byla i rychlost financování a v neposlední řadě svou roli sehrály také sympatie mezi prodávajícím a kupujícím. Protože šlo ze strany kupujícího o první koupi, makléřka zprostředkovala on-line schůzku s právničkou, která mu vysvětlila jednotlivé body kupní smlouvy, které ho zajímaly. Obchod proběhl hladce.

Opět se prokázalo, že prodej formou aukce není jen nástroj na zvýšení prodejní ceny, ale i efektivní výběr nejlepšího možného kupujícího. Rozhodujícím faktorem totiž nakonec vůbec nemusí být právě cena, ale třeba rychlost financování.

Reference: