RE/MAX Delta

Radek Pavlíček - Relaxuji, když nemluvím.

 


Radek Pavlíček se amatérsky věnuje triatlonu. Jeho potřeba podávat neustále špičkové výkony se ale kromě sportu projevuje i v jeho pracovním nasazení. Ani po patnácti letech v realitách ho jeho práce nepřestala bavit. Jeho rodina si tak musela zvyknout, že i na dovolené vyřizuje hovory a věnuje se svým klientům.


 

Článek v PDF

V únoru 2023 jste převzal ocenění pro druhého nejlepšího makléře v regionu.  Jaká  byla  vaše  cesta k takovému úspěchu? 

Postupnými kroky celou dobu směřuji k tomu, abych patřil mezi špičkové makléře. Je to hodně o každodenní práci s klienty. Také brzy pochopíte, že každý makléř má ve své práci svůj systém a nic neponechává náhodě. Pak se výsledky práce začnou projevovat, a to oboustranně. Makléř na té nejvyšší úrovni získává stále více spokojených klientů, kteří ho doporučují svým známým. O zakázky tak nemá nouzi. Je ale zcela zásadní, aby neusnul na vavřínech a neustále se  vzdělával, sledoval nové trendy v oblasti realit a posouval tak svůj standard služeb. Bez toho by mohl velmi rychle spadnout do průměru. 

Jak k tomu ale přistupuje vaše rodina? Není asi jednoduché žít s někým takhle vytíženým…

Rodina si samozřejmě na způsob práce realitního makléře musela zvyknout, protože zvedat telefony o víkendu nebo na dovolené k naší práci tak nějak patří. Moje žena mi ještě při své práci začala pomáhat s chystáním nemovitosti před prodejem a před rokem, když ukončila podnikání, se do realit vrhla na plno. Společně tak tvoříme realitní tým. A myslím, že jsme opravdu dobří, protože se vzájemně podporujeme, hlídáme a věnujeme naplno tomu, abychom pro naše klienty odvedli nejlepší možnou práci.

Po 15 letech v realitách je to ještě pořád zábava nebo už zbyla jen práce? 

Řekl bych, že právě po těch letech je to větší zábava než práce. Naší hlavní prioritou je pomoc klientům s prodejem či koupí. A přesto, že se jedná stále o to samé, tak je každý případ jiný a tím je naše práce velmi rozmanitá a není nudná. To je jeden z důvodů, proč mě to stále ještě baví. 

Určitě se vám ale stane, že některého klienta odmítnete…

Ano občas se mi stane, že se na spolupráci s majitelem nemovitosti nedohodneme. Pokud má majitel nereálné představy o způsobu spolupráce nebo například o kupní ceně, pak takovou nemovitost do nabídky nevezmu. Spolupráce musí vždy dávat smysl všem zúčastněným stranám. Jinak spolupráce nefunguje. I takové situace jsou. To je život a tak to člověk musí brát.

Když jsme u složitých klientů, určitě si vybavíte svůj nejtěžší moment v kariéře makléře…

U mě to nastalo zhruba po půl roce působení v realitách. Bylo to v době, kdy se neprodávalo příliš dobře, zhruba  půl roku po vypuknutí realitní krize v roce 2008. Tehdy nechybělo mnoho a v realitách bych úplně skončil, protože jsem za půl roku prodal jedinou nemovitost. Řešil jsem v té době i svůj    osobní život a nebylo to lehké období. Dodnes nevím, co jsem začal dělat jinak, ale na jaře roku 2009 se mi podařilo v jednom měsíci prodat pět nemovitostí, a tak jsem v realitách pokračoval.

 

Najdete si při svém zápřahu i čas na ostatní kolegy? Chodí si za vámi pro rady?

Práce v naší kanceláři je o vzájemném sdílení a podpoře, takže na kolegy a jejich žádosti o radu či pomoc si najdu čas vždycky. Původním povoláním jsem navíc učitel, takže k mentorování a případnému vedení kolegů mám blízko. Rád se s ostatními makléři o své know-how a zkušenosti podělím. 

Nenapadlo Vás někdy, že byste pracoval jako samostatný makléř? Mimo kancelář, jen sím na sebe?

Samozřejmě, že mě něco takového napadlo. Jsem ale přesvědčený o tom, že pokud člověk dělá reality na sto procent, tak nemá čas na řešení provozních věcí, o které se stará kancelář. Důležitý je pro mě i pocit, že mám za kým jít, když potřebuji radu nebo podporu. A přesně toho se mi v RE/MAX Delta dostává. Neumím si představit o takovou podporu přijít a být na vše sám.

Reality znamenají neustálý kontakt s lidmi. Jak odpočíváte?

Relaxuji při činnostech, u kterých nemusím mluvit :-). Hlavu si čistím nejčastěji při sportu. Na amatérské úrovni se věnuji triatlonu. Rád se podívám na dobrý film nebo přečtu zajímavou knihu.

Mgr. Radek Pavlíček

RE/MAX Delta