RE/MAX Delta

Dům s duší v srdci Vysočiny

Světnov mapa
2 500 000

Dům s duší v srdci Vysočiny

Nabízím vám ve výhradním zastoupení kouzelný dům v obci Světnov. První zmínka o Světnově pochází z druhého urbáře žďárského kláštera z roku 1462. V tomto roce bylo ve Světnově již celkem 20 drobných usedlostí a asi 140 obyvatel. Tolik jen základ z historie. Od té doby se samozřejmě v Světnově změnilo hodně věcí, jen jeho kouzlo zůstalo stejně tak jako kouzlo domu. Dům je postaven daleko později, ale s poctivostí starých mistrů a řemesel. Zdi jsou vystaveny z kamene což je krásně vidět na hospodářském stavení (stodole), které je součástí domu.
Do domu vstoupíme přes verandu, ze které se dostaneme dál do obytné části domu, na půdu a posledními dveřmi do hospodářské části stavení. Veranda je vytápěna krbem.
Obytná část se skládá z chodby kde najdeme stará kamna na vytápění i vaření, dále pak z kuchyně (jak se dnes moderně říká) spojené s jídelním koutem, ze které vejdeme do velké obytné místnosti kde se v minulosti odehrávali všechny důležité rodinné události. Pokud budete chtít vědět jaké, nezapomeňte se na ně při prohlídce zeptat. WC je samostatné stejně tak jako koupelna. V koupelně je umístněný plynový kotel na vytápění domu. Ohřev TUV je zajištěn elektrickým bojlerem jak jinak než z Dražic. Přímo z chodby se jde ještě do dvou místností, používaných jako sklep, ale co z nich uděláte vy, je samozřejmě na vás.
Půda nad celým domem má dostatečnou výšku pro úpravu na obytnou část a tak můžete celý dům rozšířit. Stejně tak se nabízí i úprava hospodářského stavení. Dům je kompletně připojen na všechny inženýrské sítě a v současné době čeká na nového majitele, který se nebude bát přiložit ruce k dílu (bude to potřeba) a zároveň zachová duši a kouzlo tohoto domu.
Zavolejte a přijďte se seznámit s domem.
Obec Světnov leží v srdci Vysočiny jen kousek od Žďáru nad Sázavou (5 minut autem) a nedaleko Nového města na Moravě. Ideální místo pro letní i zimní radovánky. V obci je školka, škola do 5 třídy. Restaurace, penziony. Veškerá lékařská péče je ve Žďáru nad Sázavou, který je propojen se Světnovem autobusy.

Zobrazit více Skrýt popis

Cena domu: 2 500 000 Provize: Včetně provize Číslo nabídky: 163-NP03637 Obec: Světnov Ulice: Skryto

Spočítejte si splátku hypotéky

Na kolik vás vyjde pořízení vlastního bydlení? Zadejte pár informací do naší hypoteční kalkulačky a hned si prohlédněte výsledek.

Kupní cena nemovitosti

2 500 000

Výše hypotéky

Doba splácení

Vypočítaná měsíční splátka

Úroková sazba 1.59 %

0 Kč

Hypotéku zařídíme za vás

Ušetřete svůj čas i nervy. Naši makléři zařídí veškeré papírování a dovedou vás až k úspěšnému podpisu smlouvy v bance.

Nechte nám kontakt, náš makléř se v pracovní dny ozve do 24 hodin

email: fname: fullname:

Kontaktujte makléře nemovitosti

Bc. Petr Motyčka
Bc. Petr Motyčka
Detail makléře

Potřebujete poradit/máte zájem o prohlídku?

*
*
*
fname: lname:

Podrobné informace

Kategorie Domy a vily
Číslo podlaží v domě
Druh domu Rodinný dům
Typ domu Přízemní
Stav domu Před rekonstrukcí
Odpad Kanalizace
Plyn Plynovod
K dispozici od 28.06.2022
Poloha objektu Samostatný
Druh objektu Smíšená
Umístění objektu Centrum obce
Vybaveno Ne
Zastavěná plocha m2 199
Užitná plocha m2 100
Plocha parcely m2 528
Počet podlaží objektu 1
Stavba Rodinný dům
Počet bytů 1
Datum nastěhování 28.06.2022
Třída G - Mimořádně nehospodárná
Vyhláška 148/2007 Sb.