RE/MAX Delta

Prohlídky nemovitostí (bezpečně) v době koronaviru Covid-19

 

Základní lidskou potřebou je bydlení, proto není divu, že ani v tomto období neopadá zájem o prodej a pronájem nemovitostí. Život se zpomalil, ale rozhodně nezastavil. Pravdou je, že kroky při prodeji nemovitosti trvají o něco déle přesto však život plyne dál. Jedna nemovitost se prodá, druhá pronajme a lidé hledají dál, protože jim právě končí nájem. V realitních kancelářích se se provoz nezastavil a pracujeme pro naše klienty z domova s využitím moderních komunikačních nástrojů. Jednu část celého prodejního procesu nelze nahradit. Je to prohlídka nemovitosti, anebo také fyzické předání nemovitosti.

V první fázi omezení volného pohybu osob došlo ke zrušení, anebo zásadnějšího omezení prohlídek jen na nejnutnější případy, jelikož zatímco realitní makléři nemají omezeno vycházení, pokud je spojeno s výkonem své činnosti. Klienti (kupující, nájemci) tak mohou činit jen v případě nezbytně nutných. Připravili jsme pro vás spolu s hygieniky malý návod, jak se chovat bezpečně na prohlídkách nemovitosti.

Příprava před prohlídkou

V naši inzerci jsme se snažili popsat nemovitost do co možná největších detailů. Fotografie nemovitosti, videoprohlídky, půdorysy, případně 3D scany nemovitosti, by vám měli napomoci při výběru nemovitosti. Vím, že nemohou obsáhnout celou škálu problematiky prodeje nemovitosti, ale měly by vám pomoci se rozhodnout, zda je nemovitost pro vás vhodná.

Pokud máte k dané nemovitosti jakékoli dotazy, položte je prosím nejdříve makléři a pokuste se zjistit co nejvíce podrobností.

Proč? Pomůže vám to zjistit, jestli je nemovitost pro vás vhodná a v současné době minimalizujete svůj pohyb v neznámém prostředí. Eliminujete tak možnost přenosu nákazy.

Naši makléři jsou profesionálové a dokáží odpovědět na převážnou většinu vašich dotazů. Položí vám doplňující dotazy a doporučí následný postup. Rozhodnou se, zda ve vašem případě zvolit fyzickou nebo virtuální prohlídku.

Prosím, důvěřujte nám.

Na prohlídky pouze s rouškou

Dodržujeme nařízení vlády, o pohybu osob mimo svůj domov. Respektujte vaše i naše zdraví a na prohlídku si přineste ochranou roušku. Bez roušky případně jiných ochranných prostředků úst a nosu vás nemůžeme na prohlídku nemovitosti vpustit.

Hygienické rukavice jsou nezbytné

Vstupujete do cizího prostředí, prosíme přineste si na prohlídku také hygienické rukavice, případně jinou ochranu rukou. S postupným uvolňováním situace na trhu přibývá ochranných prostředků. Snažíme se, aby makléř měl u sebe vždy dostatečný počet ochranných rukavic, ale nemůžeme to garantovat. Bez rukavic vás nemůžeme na prohlídku vpustit.

Bezkontaktnost i na prohlídkách

Omlouváme se, že vám makléř nepodá ruku, nezlobte se na něj. Nařízení vlády dodržujeme i při prohlídkách, prohlídka nemovitosti vám bude umožněna v omezeném režimu. Vždy dodržujte min. 2 metrové rozestupy. Nebudou k dispozici ani tištěné materiály, vše bude na základě dohody s makléřem zasíláno elektronicky.

Pokud to bude jen trochu možné snažíme se, aby prodávající, nebo pronajímatel nebili na prohlídce přítomni. Ne vždy je to možné. Respektujte soukromí majitelů domu, nebo bytu.

Doba prohlídky

Snažíme se minimalizovat vzájemný kontakt jednotlivých účastníků prohlídek. Naše prohlídky jsou zkráceny na absolutní minimum. Prosím, respektujte to.

Doplňující informace nebo případné dotazy budou zodpovězeny telefonicky, případně zaslány e-mailem.

Delší intervaly mezi prohlídkami

Při organizaci prohlídek se snažíme vyhnout vzájemnému setkávání zájemců o prohlídku. Proto intervaly mezi jednotlivými prohlídkami zvětšujeme, abychom zajistili dostatečné vyvětrání místností nebo případnou sanitaci.

Desinfekční gely

Antibakteriální gely patří v dnešní době ke standardům, víme že je jich nedostatek. Prosíme vezměte s sebou antibakteriální gel pro případ fyzického kontaktu. Makléři u sebe pravděpodobně gel mít budou a mohou vám jej nabídnout. Ve všech ohledech je však vhodnější mít svůj po ruce.

Respektujte svůj zdravotní stav

V případě, že jste v karanténě, nebo váš zdravotní stav nese symptomy nákazy, nebude vám prohlídka umožněna.

Makléř bude vyžadovat písemně SMS nebo e-mailem vaše čestné prohlášení, že nejste v karanténě.  Bez písemného potvrzení vám prohlídku nemůžeme umožnit. Za porušení karantény hrozí pokuta až 3 mil. Kč.

Respektujte prosím naše zdraví.

Při jednání o prodeji

  • Rezervační, kupní smlouvy vypracováváme ve spolupráci s advokátní kanceláří, příprava smluv probíhá odděleně a je komunikována elektronicky. Také odsouhlasení smluv probíhá před samotným podpisem.
  • V den podpisu jsou smlouvy připraveny a nelze do nich jakkoli zasahovat.
  • Smlouvy lze uzavírat odděleně bez přítomnosti protistrany.
  • Ověřování podpisů u smluv probíhá vždy na České poště Checkpoitu.
  • Pokud je to možné, přineste si vlastní pero, z bezpečnostních důvodů nemůžeme psací pera sdílet.
  • Občerstvení, kávu, vodu, nebo čaj vám v tomto období nenabídneme.
  • Případná jednání budou probíhat oddělených místnostech.

Děkujeme za pochopení a respektování těchto omezení.

Autor článku:

Ing. Tomáš Frýdek

majitel RE/MAX DELTA