RE/MAX Delta

Prodej nemovitosti pomocí písemně podávaných nabídek

V době pandemie COVID-19 byl o nemovitosti velký zájem. O jednu nemovitost se zajímalo i několik desítek zájemců. Bylo nutné vymyslet, jak celý proces převést do on-line světa. Aby vzbuzoval maximální důvěru klientů na obou stranách, jak na straně prodávajícího, tak na straně kupujícího.

 

Slovenský pár si koupil nemovitost na jižní Moravě, ale vzhledem ke změně rodinných poměrů díky COVID-19 musel nemovitost prodat. Prodej měl dvě zásadní úskalí – nebylo možné osobní setkání a nebylo možné cestovat přes hranice. Prodávající byl nucen se obrátit na realitní kancelář. Díky referencím a částečným osobním zkušenostem se obrátil na naší kancelář, konkrétně na pana Tomáše Frýdka.

Prodej bylo nutné vzhledem k okolnostem připravit celý on-line. Co vše bylo nutné v on-line prostředí připravit:

  • komunikaci mezi klientem a kanceláří
  • prohlídky nemovitosti
  • komunikace mezi zájemcem a kanceláří
  • podej písemných nabídek a výběr té optimální
  • uzavření všech potřebných smluv a formalit

Velmi důležitou součástí celého procesu bylo získání důvěry obou stran (prodávajícího i kupujícího) v postupu naší kanceláře. Díky našim zkušenostem přístupu se vše podařilo nastavit.

I přesto, že celý proces probíhal on-line, prodej nemovitost včetně nutné administrativy se podařilo zrealizovat během jednoho měsíce.

Díky prodeji formou podání písemných nabídek se zvýšila prodejní cena o 10% oproti původní s ohledem na nemovitost jako takovou.

 

Reference:

Kupující: „Forma prodeje podáním písemných nabídek nebyla pro mě moc komfortní. Byl bych asi raději za to, abych věděl o výši ostatních nabídek. Nicméně spolupráce s týmem REMAX a především s panem Frýdkem byla skvělá. Vše bylo férové, rychlé a co mi vyhovovalo nejvíce, vyřešili za mě všechno papírování a obíhání úřadů. Se spoluprací jsem byl  velmi spokojen, jsou to profesionálové.“ - pan Fiala, Mikulov, 05/2021

Prodávající: „ S nabídkou služeb a realizací samotného prodeje formou písemných nabídek jsme ze strany REMAX byli velmi spokojeni. K celé transakci přistoupili zodpovědně, i přes úskalí, která doba přinášela. Ve všem nám vyšli vstříc  a vše probíhalo na profesionální úrovni. Hned od začátku díky tomuto přístupu jsme panu Frýdkovi a jeho týmu důvěřovali a byli jsme si jistí, že prodej bytu dopadne pro nás dobře a celý proces poběží hladce. Naše očekávání se naplnila ve všech směrech.“ - manželé Kubišovi, Bratislava, 05/2021