RE/MAX Delta

Prodej domu přinesl příjemné překvapení

Jak si představujeme prodej rodinného domu? Ideální průběh je samozřejmě pokaždé trochu jiný, ale jednotlivé kroky bývají podobné. Proto vám dnes ukážeme konkrétní zkušenost naší makléřky Zdeny Popovské. Třeba vás inspiruje k tomu, abyste svoji nemovitost svěřili do rukou právě nám.

Na základě doporučení od jiných spokojených klientů dostala Zdena k prodeji rodinný dům v Čejči. Šlo o poměrně starý dům v nikoliv právě ideálním technickém stavu. Proto bylo nutné zvážit, zda je vhodná jeho rekonstrukce nebo bude z hlediska nákladů efektivnější dům strhnout a postavit zcela nový. Zdena v domě okamžitě viděla nádherné budoucí bydlení pro rodinu: „Když jsem se poprvé setkala s klientem a viděla dům, který se má prodávat, byla jsem nadšena. Poskytoval totiž celou řadu možností využití. Já jsem schopna vidět v každé nemovitosti právě to nejlepší a následně to vyzdvihnout v prezentaci. A to jsem udělala i zde,“ říká Zdena Popovská.                         

   

   

Hledání tržní ceny

Protože majitelé neměli příliš reálnou představu o ceně, provedla makléřka tržní analýzu. Doporučila prodejní cenu 1,3 milionu. I to bylo na horní hranici tržní ceny, protože dům „zdobily“ viditelné praskliny, které mohly signalizovat vážný problém se statikou. „Důvod nastavení prodejní ceny na horní úrovni byl především ten, že těchto „starších“ přízemních domů je v oblasti velmi málo. Věděla jsem, že o něj bude zájem, pokud bude za správnou cenu. Proto jsem si dovolila jít na horní hranici odhadu,“ vysvětluje Zdena. Následně makléřka zařídila všechny obvyklé aktivity – focení, video prohlídku, což krásně ukázalo pozemek a okolí stavby. Rovnou také stanovila prohlídkový den a podklady pro prodej nemovitosti v aukci. V případě, že by se ozvalo více zájemců, kteří by o dům měli zájem, by se automaticky konala aukce. Je to nejlepší nástroj na ocenění nemovitosti a porovnání možností prodeje pro majitele. 

Výsledek mile překvapil

Prohlídkový den proběhl po týdnu inzerce nabídky. Celkem se uskutečnilo 18 prohlídek a již v jejich průběhu byl vysloven zájem o koupi. Protože se dle očekávání sešlo více zájemců, přistoupilo se k podávání nabídek do aukce. Zájemci měli na podání nabídky 3 dny a k dispozici měli všechny potřebné informace. Po uplynutí lhůty a uzavření nabídek byla nakonec vybrána nabídka s cenou 1,6 milionu korun. 

Díky skvělé práci makléřky tedy prodej dopadl následovně: 

•     Představa majitelů o ceně - pod 1 milion korun

•     Inzerovaná/odhadovaná tržní cena - 1,3 milionu korun

•     Skutečně dosažená prodejní cena - 1,6 milionu korun

Majitelé na prodeji díky makléřce vydělali mnohem více, než si vůbec dokázali představit. Nový majitel koupil nemovitost za cenu, kterou byl ochoten zaplatit. A právě proto je vhodné se při prodeji nemovitosti svěřit do rukou profesionálů. Nejen, že se vám jejich práce vyplatí, ale nebudou vás nic stát. Dobrý makléř si na sebe totiž vydělá. 

Reference majitelů domu:

"Přístupu paní Popovské z REMAX Delta k prodeji našeho domu si velmi ceníme. Byl profesionální, slušné jednání. Makléřka se snažila o co nejlepší, což se nakonec podařilo. Velmi milé jednání, které nám prodej usnadnilo. Pokud bychom měli hodnotit čísli tak paní Popovské dáváme 5/5, tedy nejvíc."