RE/MAX Delta

Prodáváte nemovitost sami? Zajistěte si jen ty služby, které potřebujete!

Občas se dostaneme do situace, kdy se prodej naší nemovitosti obejde bez realitní kanceláře. Ozve se soused nebo někdo z vašeho okolí a o koupi má zájem. I tak je ale nutné podstoupit řadu úkonů, které nemusí být vždy jednoduché zajistit. Některé služby se hledají složitě a stojí zbytečně moc času i peněz. Přitom stačí si u realitní kanceláře zajistit jen takový servis, který skutečně potřebujete.

Chce si od vás známý koupit pozemek nebo se vám napřímo ozval zájemce o chalupu? Skvěle! Ušetřili jste si spoustu času. Teď je ale potřeba si dát pozor, abyste nenaletěli. Stačí špatný odstavec ve smlouvě, chybně vyplněná žádost na katastru nemovitostí nebo uspěchaný převod nemovitosti. „Prodej domu či bytu není tak jednoduchý, jako když se například prodává osobní auto. A i v takovém případě často dochází ke komplikacím. Na jejich začátku přitom nemusí vůbec být špatný úmysl, ale stačí nepozornost a problém je na světě,“ říká Tomáš Frýdek, majitel realitní kanceláře RE/MAX Delta.

Jak v takovém případě ale postupovat? Ideální je se obrátit na někoho, kdo má v tomto směru dostatek zkušeností a zajistí všechny administrativní kroky. Zkusili jste prověřit kupujícího, jestli je skutečně schopen nemovitost financovat? Profesionální realitní makléř toto bere jako standard. A co když je nemovitost zatížena hypotéčním úvěrem. Umíte si poradit s výmazem zástavních smluv? Jak ošetříte převod finančních prostředků?

A to vás ještě čeká příprava rezervační a kupní smlouvy, a to včetně případných specifik dané nemovitosti. „Právě na smluvní dokumentaci se dá opravdu hodně pokazit. Nepozorností, špatnou specifikací nebo dokonce cílenou kličkou. Bohužel jsem se za svoji praxi setkal s případy, kdy majitelé takto dokonce přišli o nemovitost. Pak nezbývá, než se roky soudit a věřit v nápravu,“ dodává Tomáš Frýdek z RE/MAX Delta.

Právě pro takové případy si realitní kancelář RE/MAX Delta připravila balíček služeb v podobě veškerých potřebných aktivit a za paušální cenu. Pro prodávající, kteří už mají zajištěného kupujícího a chtějí mít klidné spaní, je to naprosto ideální řešení. Pokud právě něco takového hledáte, podívejte se na 1url.cz/hrNpK. Starosti o technické řešení prodeje nemovitosti klidně nechte na nás. My se postaráme o vše potřebné a vy budeme mít jistotu, že prodej proběhne bez komplikací.

 

 

 

Autor: Ing. Zuzana Lomská