RE/MAX Delta

                        Petra Švagerková

           Na podnikání jsem se připravila už na mateřské.

 


Někdo do podnikání vstoupí s jasnou vizí, jiného přivede shoda okolností. Právě druhý případ je i životní příběh Petry Švagerkové. Na možnost podnikat v realitách ji přivedl její manžel. Už na mateřské tak jezdila na školení a připravovala se na budoucí podnikání. Dnes jako zkušená makléřka vzpomíná na své začátky.


 

Článek v PDF

 

Když jsem byla na rodičovské dovolené, manžel uvažoval o změně podnikání. Po třinácti letech v jedné firmě chtěl udělat změnu. A při hledání nových příležitostí ho zaujala nabídka podnikání v realitách. Opravdu vážně nad tím přemýšlel. Nakonec mu však v práci nabídli lepší podmínky, a protože jsme potřebovali jistý příjem, manžel ve firmě zůstal. Jenže celý jeho proces vybírání, řešení a diskutování vedl k tomu, že jsem o podnikání začala uvažovat já. Před mateřskou dovolenou jsem pracovala v logistice i jako obchodní zástupce. Protože jsem měla k obchodu blízko, uměla jsem si představit, že se osamostatním a pustím se do realitního zprostředkování. Navíc jsem zjistila, že bych při mateřské mohla začít se školením a vzděláváním a teprve až syn povyroste, pustit se do podnikání naplno.

 

"Navíc jsem zjistila, že bych při mateřské mohla začít se školením a vzděláváním a teprve až syn povyroste, pustit se do podnikání naplno." dodává Petra.

 

Velkou oporu jsem našla právě v manželovi. Když jsem se mu svěřila, okamžitě mě v nápadu podpořil. Sám o podnikání v tomto oboru uvažoval, takže mě chápal a co nejvíce mi pomáhal, abych se do nové výzvy mohla pustit já. Hlídal syna, když jsem jezdila na školení. Pomáhal mi s učením i v domácnosti. Ostatní z rodiny byli z počátku trošku skeptičtí, ale velmi brzy se na mě začali obracet s různými dotazy ohledně realit, prodeje i koupě nemovitostí. To mi dodalo sebevědomí a ze začátku velmi pomohlo. Povedlo se mi tak postupně podnikání rozjet a dnes už bych neměnila. Samozřejmě jsou i situace, kdy člověk zvažuje, zda by nebylo lepší mít úvazek někde v kanceláři s jistým platem, se kterým může počítat každý měsíc. Ale nakonec si vždy uvědomím, co mi tato práce přináší. Svobodu, kterou mám, flexibilitu, absenci šéfů… Je pro mě velmi důležité i to, že mohu přizpůsobit svoji práci rodině a dokážeme skvěle sladit tempo.

               

 

" Ostatní z rodiny byli z počátku trošku skeptičtí, ale velmi brzy se na mě začali obracet s různými dotazy ohledně realit, prodeje i koupě nemovitostí. To mi dodalo sebevědomí a ze začátku velmi pomohlo" říká Petra

A navíc jsou i jiné momenty, které člověku připomenou, že jeho práce dává smysl. Například nedávno jsem prodávala dům, pro který jsem hledala kupce už jednou, a to před dvěma lety. Tehdy kupující se na mě obrátili i tentokrát a stali se mými klienty. Dům jsem tedy prodala už podruhé, a to je pro mě velké utvrzení v tom, že dělám svoji práci dobře. Je pro mě důležité vidět, když jsou moji klienti šťastní, že jsem jim pomohla vyřešit otázku bydlení. Také pro své klienty dělám vždy maximum. Předem s klienty hovořím o tom, co by si přál a co mu mohu nabídnout.

 

Dům jsem tedy prodala už podruhé, a to je pro mě velké utvrzení v tom, že dělám svoji práci dobře. Je pro mě důležité vidět, když jsou moji klienti šťastní, že jsem jim pomohla vyřešit otázku bydlení."

 

Své aktivity přizpůsobuji klientovi tak, aby on získal maximální komfort a pohodlí. To pak ale přináší i to, že sama potřebuji vypnout a relaxovat. Naštěstí mi to moje práce umožňuje. Takže nejen, že se pravidelně starám o naší zahradu, ale také často jezdíme do Vysokých Tater za turistikou nebo s manželem jedeme poznávat krajinu na motorce. Ráda poznávám nová místa a aktivní dovolené jsou k tomu naprosto ideální.

        

 

Petra Švagerová

RE/MAX Delta