RE/MAX Delta

Petra Švagerková - Na podnikání jsem se připravila už na mateřské.


Někdo do podnikání vstoupí s jasnou vizí, jiného přivede shoda okolností. Právě druhý případ je i životní příběh Petry Švagerkové. Na možnost podnikat v realitách ji přivedl její manžel. Už na mateřské tak jezdila na školení a připravovala se na budoucí podnikání. Dnes jako zkušená makléřka vzpomíná na své začátky.


 

Článek v PDF

Když jsem byla na rodičovské dovole-né, manžel uvažoval o změně podnikání. Po třinácti letech v jedné firmě chtěl udělat změnu. A při hledání nových příležitostí ho zaujala nabídka podnikání v realitách. Opravdu vážně nad tím přemýšlel. Nakonec mu však v práci nabídli lepší podmínky, a protože jsme potřebovali jistý příjem, manžel ve firmě zůstal. Jenže celý jeho proces vybírání, řešení a diskutování vedl k tomu, že jsem o podnikání začala uvažovat já. Před mateřskou dovolenou  jsem pracovala v logistice a jako obchodní zástupce. Protože  jsem  měla k obchodu blízko, uměla jsem si představit, že se osamostatním a pustím se do realitního zprostředkování.

 

Navíc jsem zjistila, že bych při mateřské mohla začít se školením a vzděláváním a teprve až syn povyroste, pustit se do podnikání naplno. 

Velkou oporu jsem našla právě v manželovi. Když jsem se   mu   svěřila,  okamžitě  mě v    nápadu     podpořil.     Sám o podnikání v tomto oboru uvažoval, takže mě chápal a co nejvíce mi pomáhal, abych se do nové výzvy mohla pustit já. Hlídal  syna,  když  jsem jezdila na školení. Pomáhal      mi s učením i v domácnosti.

 

Ostatní z rodiny byli z počátku trošku skeptičtí, ale velmi brzy se na mě začali obracet s různými dotazy ohledně realit, prodeje i koupě nemo-vitostí. To mi dodalo sebevědomí a ze začátku velmi pomohlo. 

Povedlo se mi tak postupně podnikání rozjet a dnes už bych neměnila. Samozřejmě jsou i situace, kdy člověk zvažuje, zda by nebylo lepší mít  úvazek  někde v  kanceláři s jistým platem, se kterým může počítat každý měsíc. Ale nakonec si vždy uvědomím, co mi tato práce přináší. Svobodu,  kterou   mám,  flexi-bilitu, absenci šéfů,…

Je pro mě velmi důležité i to, že mohu přizpůsobit svoji práci rodině a doká-žeme skvěle sladit tempo.

A navíc jsou i jiné momenty, které člověku připomenou, že jeho práce dává smysl. Například nedávno jsem prodávala dům, pro který jsem hledala kupce už jednou, a to před dvěma lety. Tehdy kupující   se   na   mě    obrátili i tentokrát a stali se mými klienty.

 

Dům jsem tedy prodala už po druhé, a to je pro  mě  velké  utvrzení  v tom, že dělám svoji práci dobře. Je pro mě důležité vidět, když jsou moji klienti šťastní, že jsem jim pomohla vyřešit otázku bydlení.

Také pro své klienty dělám vždy maximum. Předem s klienty hovořím o tom, co by si přáli a co jim mohu nabídnout. Své aktivity přizpůsobuji klientovi  tak, aby on  získal  maximální   komfort a  pohodlí.  To  pak  ale přináší i to, že sama potřebuji vypnout a relaxovat. Naštěstí mi to moje práce umožňuje. Takže nejen, že se pravidelně starám o naší zahradu, ale také často jezdíme do Vysokých Tater za turistikou nebo s manželem jedeme poznávat krajinu na motorce. Ráda  poznávám   nová   místa a aktivní dovolené jsou k tomu naprosto ideální. 

Petra Švagerková

RE/MAX Delta