RE/MAX Delta

 

Petr Motyčka - Řídil firmy, relaxuje v ledové vodě a užívá si svobodu.

 


Příběh Petra připomíná filmy o slavných osobnostech byznysu. Začínal jako dělník a vypracoval se na výkonného ředitele společnosti. V jediné firmě působil celých 27 let. Nakonec se rozhodl naprosto změnit svůj život a dal přednost svobodě a finanční nezávislosti. Toto uvažování se ostatně projevuje i v jeho zajímavých koníčcích.


 

Článek v PDF

Petr Motyčka je ukázkou opravdového amerického snu. Jen na místo ve státech si ho prožil na Moravě. Na dnešní dobu neuvěřitelných 27 let vydržel v jediné firmě. Začínal tam jako dělník a svojí pílí a odhodláním se vypracoval až na post výkonného ředitele. Po deseti letech, kdy firmu vedl, cítil, že potřebuje změnu. „Nejprve jsem se rozhodl pomáhat firmám z pozice interim manažera, ale pořád jsem se cítil něčím nebo někým svazovaný. Chyběla mi volnost a možnost organizovat si svůj čas sám. Potřeboval jsem si zkusit pracovat sám na sebe, a to mě přivedlo k rozhodnutí udělat zásadní změnu,“ popisuje Petr. A tak se sešel s majiteli RE/MAX Delta. Se Zdeňkou Krátkou se znali z minulosti, kdy se pracovně krátce setkali. Protože na obou stranách panovaly sympatie, ani ho nenapadlo hledat někde jinde. Po schůzce s majiteli se téměř ze dne na den rozhodl a skočil rovnýma nohama do zcela nového života.  

"Nejprve jsem se rozhodl pomáhat firmám z pozice interim manažera, ale pořád jsem se cítil něčím nebo někým svazovaný.“ 

 

Výhodou pro mě bylo, že jsem najednou neměl žádné omezení. Jediné, co mě svazovalo, byl finanční polštář na účtu. A musím přiznat, že než se mi makléřina rozběhla, část jsem vyčerpal,“ upozorňuje Petr.

Dnes je zavedeným makléřem, který si na svůj příjem rozhodně nemůže stěžovat. Každopádně peníze nejsou jeho jedinou motivací: „Podnikání v realitách mi přináší především svobodu a volnost ať už finanční tak i časovou. Jsem pánem svého času, pokud to vysvětlím klientům,“ usmívá se Petr. Sám ale říká, že své úspěchy neměří penězi. Mnohem větší radost má, když si na něj klient vzpomene a popřeje mu k narozeninám nebo ho pozve k sobě domů na oběd. Z klientů se tak stávají přátelé a doporučitelé k dalšímu obchodu. A to je něco, co Petrovi dělá velkou radost.

V Americe je naprosto běžné, že každá rodina má svého rodinného makléře. Oproti tomu u nás je to výjimečné. Beru proto jako velké ocenění, když mě moji klienti berou jako „svého“ makléře a jsme spolu v kontaktu dlouhodobě. To je asi to největší ocenění, kterého se mi může dostat,“ dodává Petr.

 

 

 

"Podnikání v realitách mi přináší především svobodu a volnost ať už finanční tak i časovou.“ 

Kromě zajímavého přístupu k práci má Petr velmi pozoruhodné koníčky. Kromě klasického sportu se věnuje i meditacím a seberozvoji. Například letos se poprvé vydal do Banátu, kde zdolával řeky po vysutých mostech. Také zkoušel pobyt ve tmě nebo relax ve vaně plné ledu. Je to totiž člověk, kterého žádná výzva nezastaví. A to platí i pro reality. Pokud se obrátíte na Petra Motyčku, budete mít jistotu, že se vám bude věnovat s plným nasazením stejně, jako kdysi řídil firmu. Navíc je to profesionál, který se žádné výzvy nezalekne. Pokud se právě chystáte prodávat nebo pronajímat svoji nemovitost a hledáte někoho, kdo se o vás skutečně postará, neváhejte se na Petra obrátit:

Petr Motyčka

RE/MAX Delta