RE/MAX Delta

Ondřej Krátký - Z Anglie rovnou do podnikání.

 


Ondřej Krátký strávil téměř 14 let v zahraničí. Z Anglie velmi dobře znal značku RE/MAX, a když se naskytla příležitost spolupráce, dlouho neváhal. Dnes je nadějným makléřem, kterého nejčastěji potkáte na kole v okolí Valtic.


 

Článek v PDF

Když se Ondřej vrátil po letech do Čech a přemýšlel o svém dalším uplatnění, pomohla mu náhoda. Od známých totiž přišla prosba o pomoc s jedním realitním případem. „Ozvali se mi z RE/MAX Delta, jestli bych jim pomohl dotáhnout složitý obchodní případ v angličtině. Bylo to krátce po návratu, a tak jsem po té příležitosti rád sáhl. Značku RE/MAX jsem samozřejmě znal ze svého působení v Anglii, kde je velmi rozšířená.  Navíc realitní makléř je v Anglii vnímán jako prestižní povolání. Na rozdíl od Čech tam neexistuje, že by někdo prodával nebo pronajímal nemovitost bez agenta. A tak jako máte rodinného zubaře nebo právníka máte i rodinného makléře,“ vysvětluje Ondřej Krátký.

 

Díky této krátké spolupráci měl možnost nahlédnout pod pokličku realitního byznysu. A právě to výrazně napomohlo uvědomění, že se mu představa být také makléřem velmi líbí.

 

Navíc měl Ondřej vystudovanou střední stavební školu a se skvělou jazykovou vybaveností, měl oproti ostatním uchazečům nespornou výhodu. .Po uzavření případu si tak sedl s majiteli kanceláře a probrali možnosti spolupráce. Nakonec se Ondřej rozhodl příležitosti využít a nastoupil do RE/MAX Delta. Od té doby se jeho život změnil.

 

„Přirozeně jsem měl strach z toho, zda mi to půjde a zda budu úspěšný. Nikdy jsem o podnikání ani neuvažoval. Ale po návratu do ČR byla ideální doba zkusit něco nového.“ říká Ondřej

 

Ostatně jak sám přiznává, strach a obavy má člověk pořád, ale právě to je něco, co nás posouvá stále v před.

Od začátku ho hodně podporovali jak majitelé kanceláře, tak ostatní kolegové. 

I když̌ pracujeme každý́ sám na sebe, pomáháme si navzájem a tvoříme tak opravdu dobrý tým. To byl faktor, který mě pomohl se rozhoupat. Mít možnost s někým zkušeným konzultovat složitější případy, obrátit se pro radu ale také cítit se mezi kolegy dobře,“ dodává Ondra.

Samozřejmě, že na každého občas přijdou myšlenky, zda mu jeho současné povolání stojí za to. „Samozřejmě jsou chvíle, kdy jsme bezradní. Kdy přemýšlím, zda mě podnikání stále baví a kdy jsou případy, které jsou složité a náročné na čas i vyjednávání. Ale dokud mám s kým tyto starosti sdílet, dá se s nimi lehce vypořádat,“ dodává. 

Navíc jeho silnou motivací je i malá dcera. Nejen, že je díky nadstarndardnímu příjmu v klidu schopen zabezpečit chod domácnosti, ale také má možnost si udělat čas a být se svou rodinnou na místo vysedávání v kanceláři.

 

 

 

 

Když je potřeba nebo když prostě cítím, že potřebuji být víc s rodinou, udělám si půl den volna a nemusím nikomu nic zdůvodňovat. A to je pro mě obrovský benefit.“ 

 

       

 

 

 

 

 

 

 

 

Ondřej Krátký

RE/MAX Delta