RE/MAX Delta
Jana Srncová

Jana Srncová Makléř

Kontaktovat Nemovitosti Jana Srncová je nezávislým podnikatelem podnikajícím na základě živnostenského listu, IČ 64299503.

Hodnocení klientů

0 1 2 3 4 5
4.9
Reference klientů

Specializace - typ zakázky

Prodej, pronájem

Specializace - typ nemovitosti

Pozemky, byty, domy, komerční nemovitosti, developerské projekty

Informace o makléři

Vážený kliente!

Chcete profesionálně, bezstarostně a bezpečně prodat, koupit nebo pronajmout nemovitost?

Možná se známe, nebo jsme neměli ještě tu čest se poznat. Proto mi dovolte se představit.
Jmenuji se Jana Srncová a kromě toho, že pracuji jako ďas :-), pracuji také jako realitní specialista ve společnosti RE/MAX Delta.

Jsem energická a spolehlivá makléřka, která zná region, ve kterém se Vaše nemovitost nachází. Specializuji se na Brno a okolí, okres Vyškov, Jihomoravský kraj. Mám znalosti ze stavebnictví a dlouholetou zkušenost v realitní i obchodní činnosti. Dokáži kvalifikovaně zhodnotit a prezentovat Vaši nemovitost.

Postarám se o:

- hladký průběh celého obchodu, včetně komunikace mezi prodávajícími a kupujícími
- inzerci v tisku a na internetu
- profesionální nafocení Vaší nemovitosti, videoprohlídku, letecké záběry z dronu
- zajištění PENB – energetického štítku
- součinnost a spolupráci s ostatními realitními makléři a kancelářemi
- výběr bonitních kupujících s možností zajištění výhodného hypotečního úvěru
- reprezentativní prohlídky Vaší nemovitosti, možnost zajištění „Dne otevřených dveří“
- zajistím a zaplatím komplexní právní servis včetně bezpečné úschovy peněz u advokáta
- jednání na katastrálním úřadě
- poprodejní servis – předání nemovitosti novému majiteli – přepis energií

Potřebujete pouze odhad pro notářské řízení

Máte svého kupujícího a hledáte jen realitní radu či právní služby? I to vše pro Vás ráda zajistím.

Aktuálně nic s Vaší nemovitostí neplánujete? Nevadí!

Přesto věřím, že je dobré mít v záloze svoji realitní makléřku, která Vám, když bude potřeba, ráda zdarma poradí a pomůže.

Plánuje obchod s nemovitostí někdo z Vašeho okolí a využil by mých zkušeností? Předejte mu kontakt na mě a bude Vám, v případě realizovaného obchodu, vyplacena doporučitelská provize.

S důvěrou se na mě obraťte.
S důvěrou se na mě obraťte.

Jak připravit nemovitost k prodeji?

Základem každého úspěšného prodeje nemovitosti je její důkladná příprava. Její úlohou je upoutání pozornosti kupujícího, zvýšení atraktivity mezi ostatními nabídkami a především maximalizace šance na rychlý prodej.

První dojem totiž uděláte jen jednou a právě tento okamžik často rozhodne o úspěšnosti prodeje.

Přestože každá nemovitost má svůj potenciál, pokud je správně připravená k prodeji, může dojít ke zvýšení její prodejní hodnoty klidně o 15 %.

 

Odstraňte zbytečnosti

Prvním úkolem by mělo být odstranění nepotřebného nábytku a doplňků, které vytvářejí pocit přeplněné místnosti. Prostor se ihned optický zvětší a prosvětlí, což mu dodá příjemnou atmosféru. Další krok, který by měl následovat, je zbavení se osobních věcí jako jsou fotografie, upomínkové předměty z cest, plakáty na zdech, dětské nálepky na skříních, magnetky na lednici a tak podobně. Všechny tyto drobnosti vytvářejí dojem „cizího domova“, ale vy chcete, aby se u vás potenciální kupec hned cítil jako “ve svém“.

 

Opravte potřebné

Pokuste se vcítit do kupujícího, projděte se po bytě jako potenciální zájemce a kriticky zhodnoťte jeho stav. Uvidíte, že teprve teď objevíte drobné vady jako jsou šmouhy na zdech, poškrábaná futra dveří, fleky na kobercích, uražené rohy stěn a další nedostatky, které byly doposud zakryté nábytkem a nebo na které jste si už časem zvykli. V tuto chvíli je potřeba vyhodnotit náročnost oprav a pokud se bude jednat o přijatelné investice, vyplatí se je opravit. Zabráníte tak zbytečně špatnému dojmu a odrazení případných zájemců.

 

Využijte home staging

Přípravou nemovitosti k prodeji se zabývá specializovaná služba home staging, kterou nabízí i realitní kanceláře RE/MAX. Pomocí jednotlivých opatření pomohou vaše bydlení upravit tak, aby se v něm potenciální zájemce cítil co nejlépe. Mnohdy stačí jen naprosto drobné zásahy do interiéru, v jiných případech je ale nutný větší zásah. „Majitelův osobní vkus je v době prodeje spíše na škodu. Z bytu se stává produkt, který se musí líbit všem,“ Home staging dokáže vaše bydlení připravit pro nabídku, ale zároveň prokazatelně zrychluje dobu prodeje nemovitosti a zvyšuje její tržní cenu.

 

Profesionální prezentace nesmí chybět

Celý tento proces přípravy nemovitosti na prodej by měl být zakončen profesionálním focením či pořízením video prohlídky. Právě to bude tím prvním, co potenciální kupec uvidí a na základě čeho se rozhodne, zda vůbec dojde k osobní prohlídce a úspěšnému prodeji.

 

Přitom homestaging je jen jednou z mnoha aktivit, které musí profesionální makléř podstoupit, aby prodal vaši nemovitost za tu nejlepší cenu. Kromě toho, že makléř připraví nemovitost, zajistí profesionální přípravu a focení, tak také za vás řeší veškeré prohlídky, vyjednává a řeší právní úkony spojené s prodejem.

 

Chcete mít skvěle připravenou nemovitost k prodeji? Obraťte se s důvěrou na mě!

Jak připravit nemovitost k prodeji?
Jak připravit nemovitost k prodeji?

Odhad ceny nemovitosti

Potřebujete udělat odhad ceny nemovitosti pro notáře k dědickému řízení? Pro vypořádání majetku s partnerem? Nebo jen chcete vědět za kolik by se Vaše nemovitost prodala? ?‍♀️ Neváhejte mě kontaktovat! ? Pro prodávajícího nabízím tržní odhad nemovitosti ZDARMA! ​

Potřebujete udělat odhad pro notáře k dědickému řízení? 
Pro vypořádání majetku s partnerem? 
Nebo jen chcete vědět za kolik by se Vaše nemovitost prodala? ?‍♀️
 
Neváhejte mě kontaktovat! ?
 
Pro prodávajícího nabízím tržní odhad nemovitosti ZDARMA! ​
Odhad ceny nemovitosti
Odhad ceny nemovitosti

Co je to AML zákon?

Zákon proti praní špinavých peněz přikazuje realitním, advokátním a notářským kancelářím prověřovat účastníky realitních transakcí. Co musíme prověřovat a co byste o tom měli vědět.

Problematiku praní špinavých peněz upravuje Zákon č. 253/2008 Sb. a jeho přesný název zní: Zákon o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, tzv. AML zákon.

1. ledna 2021 vstoupila v platnost novela AML zákona, která zpřísňuje již tak přísný zákon a výrazně zvýšila pokuty za jeho nedodržování.

Realitní zprostředkovatelé jsou podle § 2 odst. (1) d) 2 AML zákona povinnými osobami. Tento zákon jim ukládá povinnost identifikovat účastníky realitních transakcí, v některých případech prověřovat nabytí finančních prostředků a podezřelé obchody hlásit na Finančně analytický úřad (FAÚ).

Identifikace klientů

AML zákon nám přikazuje identifikovat jak prodávajícího, tak kupujícího. Pokud je některá z uvedených osob při obchodu zastoupena (typicky na základě plné moci), máme povinnost provést identifikaci i u tohoto zástupce. Pokud má klient formu právnické osoby nebo svěřenského fondu, musíme identifikovat konkrétní fyzickou osobu, která je oprávněna za subjekt jednat.

1. Převody nemovitostí od 1.000 EUR

Jsme povinni provést identifikaci klienta, pokud hodnota transakce přesáhne částku 1 000 EUR, takže v podstatě vždy. Za transakci se v tomto ohledu pokládá zprostředkování koupě nebo prodeje nemovitosti či převod družstevního podílu.

2. Nájmy a pachty od 10.000 EUR měsíčně

V případě nájmu či pachtu je identifikace povinná pouze v případě, kdy měsíční nájemné nebo pachtovné převýší hodnotu 10.000 EUR. Identifikovat musíme, jak pronajímatele nájemce.

3. Jde o podezřelý obchod

Výše uvedené limity jdou stranou, pokud zjistíme, že se jedná o podezřelý obchod. Podezřelým obchodem jsou transakce, které vyvolávají podezření, že se tam děje něco nekalého jako legalizace výnosů z trestné činnosti, obchod je navázán na financování terorismu atd.

U takových obchodů musíme identifikaci provést vždy. I kdybychom například zprostředkovávali pronájem bytu s nájemným 15.000 Kč měsíčně.

4. Klient je politicky exponovanou osobou

U politicky exponované osoby AML zákon přikazuje povinnost provést kontrolu majetku, účely a povahy obchodu a učinit záznam do evidence obchodního případu.

5. Klient je usazený v zemi, která je považována za vysoce rizikovou

Je-li klient usazený v zemi, která je považována za vysoce rizikovou, mají realitní kanceláře povinnost kontrolovat sankční seznamy. 

Sankční seznamy

Sankční seznamy zahrnují evidenci fyzických osob, vůči nímž Česká republika uplatňuje mezinárodní sankce ve smyslu zákona č. 69/2006 Sb., o provádění mezinárodních sankcí. 

Seznamy jsou přístupné online např. na adrese www.sanctionsmap.eu

Pokud je zájemce o koupi evidován v sankčním seznamu, tak:

Kontrola klientů a realitních transakcí

Kontrolu účastníků realitních transakcí upravuje § 9 odst. 2 AML zákona. Při kontrole AML zákon ukládá realitním zprostředkovatelům povinnost zejména:

AML zákon ukládá povinnost provést kontrolu před realizací obchodu, tedy před uzavřením dané smlouvy.

Záznam a archivace údajů

AML zákon přikazuje realitním kancelářím zaznamenat identifikační údaje klienta. Zaznamenané údaje, jakož i další záznamy a dokumenty související s identifikací, musí realitní kanceláře dle § 16 AML zákona uchovávat po dobu 10 let od uskutečnění obchodu. 

Podle novely AML zákona účinné od 1. 1. 2021 jsou realitní kanceláře oprávněni pořídit kopii průkazu i bez výslovného souhlasu klienta. Jedná se o změnu, protože do konce roku 2020 mohl zprostředkovatel pořídit kopii průkazu jen v případě, že mu k tomu klient coby povinné osobě výslovně udělil souhlas.

Pokuty za nesplnění povinnosti

Za nesplnění povinnosti identifikace nebo kontroly klienta může FAÚ realitním zprostředkovatelům dle § 44 odst 2. AML zákona uložit od 1. ledna 2021 pokutu až do výše 10.000.000 Kč

Pokud se povinná osoba dopustí přestupku tím, že neoznámí FAÚ podezřelý obchod, hrozí ji za to podle  § 46 odst 4. AML zákon pokuta do 5.000.000 Kč.

To může být pro řadu kanceláří likvidační, a proto si žádná seriozní realitní či advokátní kancelář nemůže dovolit tyto povinnosti ignorovat.

Finanční platby

Mimo jiné i z důvodu AML zákona jsme přestali přijímat hotovostní zálohy na nákup nemovitostí a zálohy zaslané bankovním převodem by měly být převáděny z bankovních účtů kupujících, tj. nikoli z účtů třetích osob. 

Celé znění AML zákona č. 253/2008 Sb. najdete zde>>

Autor článku: Petr Podlešák, manažer RE/MAX Alfa 

AML
AML

Nabídka nemovitostí

Realizace

Reference

Vstřícnost, profesionalita

Hodnocení: 5/5

Skvělá spolupráce. Určitě budeme spolupracovat i příště. Děkuji.

Hodnocení: 5/5

Rychlé jednání, profesionální přístup a příjemné vystupování.

Hodnocení: 5/5

Paní Srncová nám vyšla ve všem vstříct a seznámila nás s průběhem nabídky a prodeje našeho domu. Byli jsme s ní velice spokojeni a můžeme jí doporučit.

Hodnocení: 5/5

S paní Janou jsem byla moc spokojená. Velmi profesionální přístup a přitom milá a vstřícná. Vše perfektně vysvětlila. Pokud bych potřebovala tak se na ni obrátím znovu a také ji ráda doporučím svým známým.

Hodnocení: 5/5

Ochotná, vstřícná, vše zařídila

Hodnocení: 5/5

Vše OK

Hodnocení: 5/5

Komunikace s pani Srncovou probihala bez jedineho problemu, vzdy byla ochotna, vstricna a pozitivni, vse fundovane vysvetlila , dokazala poradit.

Hodnocení: 5/5

Byla jsem spokojena, jednání bylo rychlé, věcné, odpovídalo mým představám.

Hodnocení: 4/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Velmi příjemná paní,se vším nám velice ochotně poradila,vyřídila spoustu věcí za nás.Můžeme všem vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

Naprostá spokojenost. Děkuji

Hodnocení: 5/5

Jsme moc spokojení

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Paní Srncová byla velmi profesionální, vždy rychle reagovala a díky jejím zkušenostem se mi podařila nemovitost rychle a nad očekávání dobře prodat. Tímto jí chci poděkovat.

Hodnocení: 5/5

S prací pani makléřky Srncové jsem byl spokojen, prodej bytu bytu byl zrealizován za čtyři měsíce a finanční prostředky z prodeje došly obratem na účet.

Hodnocení: 5/5

výborná kvalita, jsme spokojení

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Velmi profesionální přístup paní makléřky Srncové.

Hodnocení: 5/5

paní Srncová dané věci rozumí a navíc je to kus krásné ženské !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

samostatná, příjemná, profesionální, citlivý přístup k oběma stranám.

Hodnocení: 5/5

Ochotná, obětavá makléřka s mnohaletitými zkušenostmi a dokonalou znalostí regionu. Prostě profesionál na svém místě!

Hodnocení: 5/5

Maximální profesionalita, spolehlivost, příjemné jednání.

Hodnocení: 5/5

Služby realitní makléřky paní Srncové, které mi byly opakovaně poskytovány jsou v té nejvyšší kvalitě, a lze je všem klientům jen doporučit.

Hodnocení: 5/5

Profesionální, milá, vždy ochotná.

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Rychlost, dochvilnost, serioznost, kvalitní služba.

Hodnocení: 5/5

profesionální přístup, naprosto bez výtek

Hodnocení: 5/5

Naprosto spokojen, rychlé a příjemné jednání. S paní Srncovou budu rád spolupracovat i do budoucna.

Hodnocení: 5/5

Se službami makléřky paní Srncové jsem maximálně spokojen a proto je využívám opakovaně.

Hodnocení: 5/5

Se službami paní Jany Srncové jsem už mnoho let velmi spokojená, je vždy ochotná, rychlá a spolehlivá. Nelze jinak, než doporučit všem. H.Montagová

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Super super jinak to nejde říct.Ochota ,znalosti prostě spokojenost nade vše.

Hodnocení: 5/5

Profesionální znalosti,trpělivost a vlídný přístup ke klientum.Příjemný vzhled,který také patří ke kvalitní makléřce.

Hodnocení: 5/5

Profesionální servis včetně seznámení s aktuální legislativou v oboru správy a pronájmu nemovitostí.

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

velmi rychlé jednání to ocenuji !!!!

Hodnocení: 5/5

Maximální profesionalita, vstřícný přístup, komplexní služby.

Hodnocení: 5/5

Vše rychle, ochotně a spolehlivě vyřízeno. Děkuji.

Hodnocení: 5/5

velmi operativní, schopná a vstřícná

Hodnocení: 5/5

makléřku p.srncovou hodnotím nejvyššími body, protože je to profesionálka, příjemná, spolehlivá, vše co se domluvilo tak platilo. všem doporučuji.

Hodnocení: 5/5

Hodnocení už jsem jednou posílala.

Hodnocení: 5/5

Precizní, vynikající komunikace, vyřešení všeho bez odkladů, naprosto bezproblémová spolupráce.

Hodnocení: 5/5

Profesionální a při tom věcný a milý přístup. Jednání s úsměvem. Mám dobrý pocit. Děkuji.

Hodnocení: 5/5

S paní Srncovou nebyl nejmenší problém. Kdykoliv k dispozici, nebo alespoň na telefonu. Perfektní přístup, férové a rychlé jednání. 100%ní profík. Můžu vřele doporučit.

Hodnocení: 5/5

Serioznost, spolehlivost, rychlost. Tři hodnoty, který ocení každý prodávající i kupující. To jsem zde našel a stal se spokojeným zákazníkem RE/MAXu.

Hodnocení: 5/5

výborná kvalita a úroveň služeb

Hodnocení: 5/5

Bez textového hodnocení.

Hodnocení: 5/5

Velice vstřícný a profesionální přístup paní Makléřky. Příjemné vystupování a jednání. Vřele všem doporučuji.

Hodnocení: 5/5

Naprosto profesionalni pristup, uz jsme s pani Srncovou kupovali a prodavali 2 nemovisti a pokazde vse probehlo naprosto hladce ze strany realitni kancelare. V pripade reseni jakychkoli problemu nebo i treba jen dotazu, vysvetleni situace spojene s koupi/prodejem pani Srncova vzdy aktivne poradila a poresila vse potrebne. Mohu jen doporucit Petecuk Jakub

Hodnocení: 5/5

Paní Srncová, je velmi příjemná, dobře se s ní komunikuje a je pečlivá.

Hodnocení: 5/5
Načíst další reference

Kontaktní formulář

*
*
*
*
fullname: