RE/MAX Delta

Odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení

Úmrtí blízkého člověka je velmi náročná situace. Nejen, že je rodina pod silnými emocemi, ale musí se vyrovnat se spoustou administrativních úkolů. Už jen kvůli tomu, že je nezbytné vyřídit dědické řízení. Některé věci je bohužel nutné řešit osobně, na jiné si můžete přizvat profesionály. Například u nemovitosti je řešení naštěstí poměrně snadné. Profesionální realitní makléř pro vás umí zařídit odhad ceny nemovitosti dokonce i bez osobního setkání. V případě, že se následně rozhodnete nemovitost prodat, je pak schopen vyřešit veškeré náležitosti a pomoci vám tak, aby vás prodej zbytečně nezatěžoval. Opravdoví profesionálové se poznají podle toho, že si dokonce dokáží poradit v případech, kdy je více dědiců a je třeba následně prodejní částku vypořádat mezi více účastníků. A to ideálně bez emocí, v co největším klidu a férově. Samozřejmě se bez vás úplně všechno neobejde, ale řadu potřebných úkonů dokáže makléř zařídit, aniž byste se museli aktivně zapojit.

 

Odhad pro řízení

Pokud jde o odhad ceny nemovitosti pro dědické řízení, pak se stačí obrátit na makléře s tím, že je třeba definovat konkrétní nemovitost a její technický stav. Hlavní je znát číslo nemovitosti na katastru. Ale pokud si nejste jistí, i to se dá dohledat na základě uvedení čísla popisného a jména původního majitele. Pro doplnění technického stavu je pak vhodné dodat fotografie objektu a zbytek už stačí jednoduše popsat. Makléř vás celým procesem povede, vše trvá opravdu jen pár minut. Následně je schopen připravit odhad dle konkrétního stavu, na základě aktuálních cenových map a dalších parametrů.

V minulosti bylo nutné řešit odhady přes soudního znalce, dnes už to naštěstí potřeba není a situace se tím výrazně zjednodušuje. Posudek makléř připraví během pár dní a je schopen vám ho dodat i v elektronické podobě, čímž se opět výrazně zjednodušuje celý proces.

 

Odborník, který zná lokalitu

Vždy byste měli pamatovat na to, že nejlépe odpovídající odhad ceny vám připraví zejména makléř, který se pohybuje v dané lokalitě, kde se dům či byt nachází. Proto si vybírejte odborníka pečlivě. Kolegové z RE/MAX Delta jsou specialisté zejména na Břeclav a brněnské nemovitosti. Ale díky našim kolegům v síti RE/MAX jsme schopni připravit odhad v jakékoli lokalitě.

 

Víme, že tyto situace jsou pro pozůstalé náročné. V posledním roce jsme bohužel odhadů dělali výrazně více než v minulosti. V jakémkoliv případě se však můžete spolehnout na naše profesionální makléře. Stojíme při vás za jakékoli situace.

V případě zájmu o pomoc či konzultaci ZDARMA nás kontaktujte zde.

 

Autor: Ing. Zuzana Lomská