RE/MAX Delta

Vzít si správnou hypotéku na koupi vysněho domu či bytu není jednoduché

 

Připravili jsme pro Vás seriál, ve kterém vám náš specialista poradí jak na hypotéku, jak vyhodnotit podmínky bank a přitom se nenapálit a uzavřít tu nejlepší smlouvu pro Vás. Rady jak na to njdete v našem videoseriálu.

 


Jak koupit dům na hypotéku - krok po kroku 1.díl

Jak vyřídit hypotéku a co je k tomu potřeba...?

Prvotně je třeba se zamyslet nad skutečností, tzn. jakou reálnou finanční hotovost mám a na jakou hypotéku jsem schopen dosáhnout, čímž eliminují i nemovitosti mimo můj dosah a moje možnosti. Rozhodně doporučuji tzv. self scoring (vyhodnocení nebo prověření svých možností a podmínek dané kupované nemovitosti). Pokud počítám s koupí nemovitosti, je dobré si vytvořit finanční plán a případně vyhodnotit stav stávajících závazků. 

 

 

 


Jak koupit dům na hypotéku - krok po kroku 2.díl

Jaký je rozdíl pokud si hypotéku berou manžele a nebo partneři...?

O hypoteční úvěr vždy žádá osoba, která kupuje nemovitosti a za mě, jako hypotečního poradce, ideálně doporučuji, aby byli manželé. Jako SJM, stejně tak jako je rovnoměrně dáno vlastnictví, tak stejně tak jsou i rovnoměrně postavení manželé jako dlužníci. Zde může být komplikace v případě předešlých závazků, dluhů jednoho z manželů, kdy lze řešit zúžení SJM, kde např. u notáře se lze dohodnout o výlučném vlastnictví pouze jednoho z manželů.

 


Jak koupit dům na hypotéku - krok po kroku 3.díl

Než mi schválí hypotéku, jak banka postupuje a co vše prověřuje...?

Nejdříve přijde porovnání hypotečních produktů u bank. V tento moment je skutečně vhodnější využít služeb hypotečního poradce. Ten se zabývá hypotékami dennodenně a tím i ví hned, která z těch nabídek je výhodnější po všech stránkách a má také samozřejmě přístup i lepším úrokovým sazbám, které je schopen ze své pozici vyjednat. A také klient nemá znalost všech podmínek či postupů jednotlivých bank. Jak postupovat dál?

 


Jak koupit dům na hypotéku - krok po kroku 4.díl

Zástavní smlouva - na co je potřeba, a proč ji banka potřebuje?

V situaci, kdy banka poskytne klientovi peníze, se vystavuje riziku, že dlužnou částku nedostane zpět. Aby nebezpečí eliminovala, klient se zaručí nemovitostí. V případě nesplacení může banka prodat pak zastavenou nemovitost a získat peníze. Zbývající část musí věřitel dlužníkovi vrátit. Hypoteční banka ovšem dává přednost dohodě s klientem, prodej nemovitosti je až krajním řešením. Pokud tedy kupujeme již zastavenou nemovitost, tak s úvěrovou smlouvou řešíme současně i smlouvu zástavní a následně kupní smlouvu.

 

 


Jak prodat nemovitost s hypotékou - krok po kroku

Jak prodat nemovitost ne které vázne hypotéka... a jde to?

Jste majitelm bytu, který byl zakoupen na hypotéku.  byt již neodpovídá rodinné situaci a s manželkou bychom si rádi společně koupili byt jiné vlikosti nebo v jiné lokalitě. Nicméně na byt je vázána hypotéka, která je potřeba doplatit v částce např. 2.230.000 CZK. Na prodje bytu nespěchéme, ale chtěli bychm, aby prodej proběhl v nejbližší době. Jak postupovat?


 

Kontaktní formulář

*
*
*
*
fullname: lname: email: