RE/MAX Delta

Ing. Lubomír Smejkal - Neúspěch nepřicházel v úvahu

 


Celý profesní život se pohybuje v oblasti obchodu. Když se uzavřela jeho pracovní etapa spojená s textilní výrobou, byly reality jednou z prvních činností, po které se díval. Lubomír Smejkal je v RE/MAX již třináct let a jak sám říká, poznání síly značky spolu s inspirací úspěchů jeho kolegů jej utvrdily v tom, že to bylo správné rozhodnutí.


 

 

 

Článek v PDF

 

Lubomír Smejkal začal hned po revoluci podnikat v oblasti výroby textilního reklamního zboží a pracovní konfekce. Firmě se dařilo a Lubomír na tuto etapu rád vzpomíná. Nakonec trvala skoro dvacet let. Když se tento příběh podnikatelsky a lidsky uzavřel, byl Lubomír vyčerpán starostmi o firmu s více než šedesáti spolupracovníky a rozhodl se změnit své zaměření. V úvahu pro něj přicházela činnost, kde by zúročil svoje obchodní a jazykové znalosti a kde by zodpovídal pouze sám za sebe. Jedinou smysluplnou cestou se nakonec ukázalo být podnikání v realitách. Do RE/MAX přišel koncem roku 2008 a nastoupil do tehdejší kanceláře RE/MAX 100 v Brně, kde zhruba po roce začal vykonávat funkci ředitele kanceláře. 

Ať už nastaly lepší nebo naopak složitější časy, Lubomír i díky předchozím zkušenostem věděl, že má zlepšení ve svých rukách. Velkou roli v tom dle jeho slov ale hrála také příslušnost k síti RE/MAX. Neúspěch pro něj zkrátka nepřicházel v úvahu. 

Nyní je součástí týmu RE/MAX Delta a na práci makléře nejvíce oceňuje svobodu ve všech oblastech pracovního života a finanční samostatnost, která mu umožňuje uskutečňovat si spoustu životních snů, kterým by v jiném profesním zaměření musel buď obětovat daleko více soukromí, času, zdraví anebo na by na ně musel prostě zapomenout. Pokud by měl zmínit některý ze svých největších realitních úspěchů, pak by to byl dle jeho slov prodej vícegenerační vily s mnoha spolumajiteli v brněnské Masarykově ulici.

Namísto nějakých „tajných zbraní“ se Lubomír při své práci řídí tím, co ho život a fungování v rámci RE/MAX naučilo. Důležitá je pro něj také pozitivní odezva od jeho klientů. 

 

„Slušnost, vstřícnost, odborná zdatnost a snaha najít vždy řešení, které uspokojí všechny strany obchodního případu. To jsou z mého úhlu pohledu ty nejpodstatnější schopnosti a dovednosti zkušeného makléře.“ vysvětluje.


A jak by někomu poradil, proč má opustit „bezpečí zaměstnance“ a jít podnikat do realit? 

 

„Vždy každému říkám, že se lidé budou stále ženit, rozvádět, přicházet na svět i umírat. A tito lidé se v určité době dostanou do situace, kdy budou muset řešit i bydlení, buď své anebo svých blízkých. A na to nemá sebevětší krize žádný vliv,“ říká.

 

Zhruba polovina tran sakcí na realitním trhu probíhá bez účasti zprostředkovatelů. Podle Lubomíra tak stále existuje obrovský prostor pro profesionální službu. 

„Pokud je člověk cílevědomý, poctivý k sobě i ostatním a je připraven se učit, jsou reality výborné místo, kde si lze dobře vydělat,    a ještě u toho poznat spoustu bezvadných a férových lidí,“ dodává Lubomír. Když nastává prostor pro relax a odpočinek, rád poznává krásná a zajímavá  místa po celém světě. „Díky tomu, co dělám, mohu si dovolit realizovat své sny.

A co se týká každodenního života, baterky nabíjím na výletech do přírody, při horské turistice, seznamování se s gastronomickými novinkami. Rád také fandím našim sportovcům,“ uzavírá Lubomír.

 

Lubomír Smejkal

RE/MAX Delta