RE/MAX Delta

Dana Hrazdírová - Nebudu plnit nesmyslné úkoly šéfa.

 


Dana Hrazdírová vystudovala Vysoké učení technické v Brně a dlouhé roky byl zvyklá se pohybovat v mužském světě stavebnictví. Po několika manažerských pozicích se ale rozhodla, že je čas na změnu. Nyní prodává reality a získala nezávislost, po které toužila. Když nic jiného, nemusí plnit nesmyslné úkoly a je zodpovědná už jen sama za sebe.


 

Článek v PDF

Dana sama sebe popisuje jako zodpovědnou, dochvilnou a profesionální makléřku. To se projevuje také v hodnocení od klientů. Její velkou výhodou je také dlouholetá zkušenost ve stavebnictví, takže dokáže nabídnout pohled, který mnoho makléřů nemá. A její klienti to umí ocenit.

 

V začátcích bylo nejtěžší získat zakázku. Nejsem typ, který by vzal telefon a obvolával potenciální klienty. Takže jsem netelefonovala, ale psala emaily,“

 

Pomalý rozjezd…

Z dnešního pohledu tak vše vypadá, že přejít z manažerské pozice do podnikání je vlastně jednoduchá a do jisté míry logická volba. Jenže když Dana popisuje své začátky, idylka se rázem rozplyne. „Co se mi splnilo okamžitě, byla časová flexibilita a samostatnost. To se mi moc líbilo,“ říká Dana. Navíc měla na první půl rok připravenou finanční rezervu a věděla, že své podnikání nemusí rozjet okamžitě. I tak se ale ukázalo, že začít úplně novou kariéru dá i zkušenému manažerovi zabrat. „V začátcích bylo nejtěžší získat zakázku. Nejsem typ, který by vzal telefon a obvolával potenciální klienty. Takže jsem netelefonovala, ale psala emaily,“ popisuje Dana. První zakázku nakonec přinesl kamarád Danina tatínka. I když se prodej táhl a realizace chvíli trvala, nakonec se vše podařilo vyřešit ke spokojenosti všech stran. Sama přiznává, že začátek měla pomalejší možná i proto, že nebyla až tak tlačena svou situací a mohla si jej dovolit. O to zajímavější bylo ale pokračování její nové kariéry.


… a úspěšná kariéra

Velkou výhodou pro Danu byly její obchodní kontakty z předchozích pracovních zkušeností. Všem poslala email, kde je informovala o svém novém povolání a dopis spojila s výzvou k doporučení dalších zakázek. A ono to zafungovalo. Postupně nabírala klienty a přicházely nové zakázky. Její klienti pak už sami od sebe, na základě skvělé zkušenosti, začali Danu doporučovat svým známým. „Zakázky dnes získávám od bývalých klientů, kteří se bohudík vrací, ale také od mých známých i rodiny, kteří mi dohazují klienty,“ popisuje Dana. A tím, jak se dostává do povědomí ve svém okolí, obrací se na ní i lidé bez předchozí zkušenosti nebo doporučení. A to je pro makléře největší odměnou.

 

 

 

Zakázky dnes získávám od bývalých klientů, kteří se bohudík vrací, ale také od mých známých i rodiny, kteří mi dohazují klienty,“

 

Na rozdíl od svých kolegů Dana s úsměvem říká, že není plánovací typ. „Jsem technický tip, přesto tabulky a plány mi nic neříkají. Prostě pracuji, jak nejlépe umím, abych si zasloužila svoji odměnu. A v tom mi žádné tabulky nepomohou,“ usmívá se Dana. Takže se věnuje jen věcem, kterým rozumí a na další aktivity, které ke své práci potřebuje, si platí odborníky. „Nebudu se učit něco, co mi není vlastní. To ani není smyslem mojí práce. Takže mám odborníka na videoprohlídky, na drony, do budoucna uvažuji o někom na sociální sítě,“ dodává Dana. Její hlavní schopnost tkví v tom, že rozumí nemovitostem a také stavbám. A toho se chce držet. 

 

Dana Hrazdírová

RE/MAX Delta