RE/MAX Delta

Co vše je možné pojistit v rámci pojištění nemovitosti a domácnosti

Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti patří v dnešní době mezi nejběžnější pojištění každého majitele nemovitosti. I přesto mnoho lidí však neví, co vše dané pojištění zahrnuje. Jestli jsou v rámci pojištění také kryty věci uložené ve sklepě nebo v zahradním domku. Při splnění určitých podmínek lze pojištěním ochránit i věci, které máte uložené mimo dům či byt.

 

Při koupi nemovitosti se důkladně zamyslete na způsobem pojištění svých věcí. Každá pojišťovna může mít své podmínky a specifika. Je proto dobré se podívat na více různých nabídek a vybírat si pak z těch, které Vám nejvíce vyhovují.

Sjednané pojištění domácnosti se vztahuje i na věci uskladněné ve sklepích, vedlejších stavbách, garážích, kůlnách nebo zahradních domcích (považováno za příslušenství domácnosti) a to do výše až 20 % sjednané pojistné částky, maximálně do 50 000 korun. Prostory musí však být uzamčeny a nesmí to být společné prostory.

Pokud dojde ke škodné události díky přírodním živlům a pojistka zahrnuje i tato rizika, je dobré událost pojišťovně hlásit. Pojišťovna by měla plnit do výše sjednaných limitů a pojistných částek.

Aby pojišťovna uznala plnění poškození ve vedlejších prostorách, není možné, aby ve vedlejších prostorách byly uloženy cennosti a věci zvláštní hodnoty. Pojištění se vztahuje pouze na běžně skladované věci, jako jsou kola, lyže, kočárky, zimní pneumatiky, nářadí apod. Všechny tyto předměty mohou být v prostoru uloženy volně, tj. bez dalšího speciálního zámku, připevnění ke stěně, uložení do uzamčené schrány apod.

Je‐li u rodinného domu oplocená zahrada, lze pojistit vše také jako příslušenství domácnosti. Pokud je při krádeži vloupáním tento plot překonán, hradí pojišťovna částku dle smluvních podmínek (každá pojišťovna má vlastní danou výš)i. Pokud jsou volně uložené věci zničeny živly, například kroupami, vichřicí, pojišťovna může plnit až do výše 20 % sjednané pojistné částky pro pojištění domácnosti.