RE/MAX Delta

Kateřina Kokešová - Bezpečí zaměstnání je iluze.


Kateřina Kokešová pracovala roky na různých pozicích jako zaměstnanec. Když ale dostala náhlou výpověď, ze strany zaměstnavatele jí nebyla prodloužena smlouva, rozhodla se postavit na vlastní nohy. I když začátky nebyly jednoduché, ani na chvíli o svém rozhodnutí nepochybovala. Motivací pro ni byla také její rodina, ve které podniká téměř každý. 


 

Článek v PDF

Do realit vstoupila už před deseti lety. I tak si své začátky velmi dobře pamatuje. Ze dne na den skončila v zaměstnání a rozhodla se, že už nechce vydělávat na šéfy, kteří si její práce neváží. „V mojí rodině vlastně všichni podnikají, a tak se dá se říct, že jsem to od nich odkoukala. Chtěla jsem být nezávislá a nemuset se spoléhat se na to, jak se majitel firmy zrovna vyspí a jestli v ruletě zrovna budu mít štěstí, abych právě já dostala prémie,“ popisuje Kateřina Kokešová. Sama je přesvědčena, že když je člověk zaměstnaný, není hodnocen podle skutečného výkonu, ale spíš podle okolností a náhod. A to jí dlouhodobě rozčilovalo. Nyní si jako realitní makléřka výši svého výdělku řídí sama.

 

 

 

V mojí rodině vlastně všichni podnikají, a tak se dá se říct, že jsem to od nich odkoukala. Chtěla jsem být nezávislá a nemuset se spoléhat se na to, jak se majitel firmy zrovna vyspí a jestli v ruletě zrovna budu mít štěstí, abych právě já dostala prémie.“

 


Pochybnosti nechte za sebou

Na inzerát RE/MAX Delta reagovala i proto, že jí zaujal. Nikoho jsem v kanceláři neznala, ale rozhodla se,  šla na pohovor a ten dopadl kladně. Kateřina se po té začala rychle rozkoukávat v nové pozici. „Začátky samozřejmě nebyly lehké, ale pokud nepolevíte, tak to zvládnete,“ říká Kateřina. A když o svém rozhodnutí některé dny pochybovala, pomohla jí rodina, kamarádi a kolegové v týmu. Hlavní motivací bylo opustit pozici zaměstnance a získat konečně možnost ovlivnit svůj pracovní život i příjem. „Být v zaměstnaneckém poměru neznamená, že je člověk „v bezpečí“. Když bude ředitel chtít, dokáže se zaměstnance zbavit velmi rychle,“ dodává Kateřina, která si podobným zážitkem sama prošla. Jako podnikatelka to má ale jinak. Je sama sobě šéfem, rozhoduje o svém volném času i příjmech. „Samozřejmě, že se nálada na realitním trhu mění. Prodeje nebudou už tak jednoduché, jako byly v posledních letech. Ale i takové období už realitní trh vícekrát zažil. Dobrý obchodník se uživí v jakékoliv době a nemusí se obávat o svoji budoucnost,“ dodává Kateřina Kokešová. Důležité pro ní také je, že je v kanceláři s řadou pracovně zkušenějších makléřů, kteří rádi přispějí radou nebo si člověka jen vyslechnou. Za roky, které se realitám věnují, už takové situace na vlastní kůži zažili.

 

 

Začátky samozřejmě nebyly lehké, ale pokud nepolevíte, tak to zvládnete,

Kreslím vlastní plánky rekonstrukcí

Co se Kateřině osvědčilo je naslouchání klientům. Naučila se vyhovět jejich potřebám a předvídat je. Takový přístup klienti oceňují a na makléře se pak obrací i v budoucnu.Někteří klienti se na Kateřinu během jejího působení v RE/MAX Delta obrátili už po třetí. Ale má také jiné zkušenosti. S jednou majitelkou bytu byla Kateřina v kontaktu více než dva a půl roku. „Paní se marně snažila svoji nemovitost prodat svépomocí a velmi rezolutně odmítala realitní kancelář. Po dvou a půl letech, co jsme spolu příležitostně byli v kontaktu, konečně souhlasila, že to se mnou zkusí. A mě se její nemovitost podařilo v krátké době prodat. Paní pak prohlásila, že si měla ušetřit čas a nervy rovnou,“ usmívá se Kateřina.

 

Důležité proto je zůstat vytrvalý a být s klienty v kontaktu dlouhodobě. Kromě toho se vyplatí dělat i aktivity navíc. „Když dostanu na prodej nemovitost, která je špatně dispozičně řešená, sama navrhnu možnost přestavby a zájemcům tyto plánky při prohlídkách prezentuji. Musím říct, že mi to pomáhá, protože jsem se již několikrát setkala s tím, že noví majitelé návrh opravdu realizovali přesně podle toho, jak jsem navrhla,“ dodává Kateřina.

 

 

 

Ve volném čase se Kateřina věnuje ručním pracím a to především patchworku, šití a také jí baví puzzle. Všechny tyto činnosti jsou založené na trpělivosti a tu Katka potřebuje ke své práci.

                       

 

Kateřina Kokešová

RE/MAX Delta