RE/MAX Delta

Aukce nemovitostí je skvělou příležitostí pro prodávajícího

 

Možná už jste slyšeli o případech, kdy byl v aukci prodán obraz známého malíře nebo cenná poštovní známka za mnohem vyšší cenu, než jaká byla na začátku cena vyvolávací. Konečná prodejní cena bývá často o desítky procent vyšší.

Víte, že takovou aukcí můžete prodat i svou nemovitost?

Na úvod vysvětlím, jaký je rozdíl mezi aukcí a dražbou a proč byste měli při prodeji své nemovitosti zvážit právě elektronickou aukci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podmínky dražby nemovitostí řídí zákon o veřejných dražbách a draženou nemovitostí často bývají nemovitosti v exekuci. Cílem veřejné dražby je hlavně prodat a uspokojit z vytěžené částky všechny věřitele. Prodejní cena dražené nemovitosti bývá nízká, někdy jen ve výši dluhu a vůbec nemusí odpovídat tržní ceně. Nejspokojenější bývá kupující, který může v dražbě nakoupit nemovitost velmi levně.

Aukce nemovitostí je oproti dražbě skvělou příležitostí pro prodávajícího, jak prodat svoji nemovitost za co nejlepší cenu.

RE /MAX prodal elektronickou aukcí již stovky nemovitostí. Mezi základní výhody prodeje nemovitosti formou elektronické aukce patří zejména flexibilita a vyšší dosažená prodejní cena. Jaké výhody tento systém přináší prodávajícímu?

Realitní trh stále vykazuje výrazně vyšší poptávku po určitém typu nemovitostí než je nabídka. To vede k tomu, že na jedinou nemovitost se ozve klidně i několik desítek potenciálních kupců. Prodat prvnímu, kdo se makléři ozval a kdo přišel na prohlídku, by bylo ale poškození prodávajícího. Proto RE/MAX už dva roky pracuje s vlastním systémem elektronické aukce.

3 základní výhody, proč spolupracovat s RE/MAX a prodávat nemovitost pomocí našeho systému elektronické aukce:

  1. NEJVYŠŠÍ MOŽNÁ CENA PRO PRODÁVAJÍCÍHO – systémem aukce se nám daří zásadně zvyšovat tržní cenu.
  2. TRANSPARENTNOST – vše se koná dle jasných a závazných pravidel.
  3. BEZ STAROSTÍ PRODÁVAJÍCÍHO – veškerý servis a aukce je v rukou vašeho makléře. Prodávající nemusí dělat žádné speciální úkony jen čeká na výsledek.

Elektronické aukce značně rozšířily možnosti úspěšného prodeje nemovitostí. Prodejce získává efektivní, rychlý a bezpečný prodej nemovitosti s jedinečnou možností získání co nejvyšší možné prodejní ceny.

Aukce používáme v případech, kdy o koupi nemovitosti jeví zájem více potenciálních kupců současně. Všichni dostanou možnost přijít na prohlídku v předem stanovené dny, kde zároveň dostanou informace o tom, jak aukce probíhá a jaké jsou její podmínky. Současně tímto způsobem dosahujeme vyšších cen než se dosahuje v přímém prodeji na volném trhu.

Transparentní podmínky

Přesně stanovené termíny prohlídek jsou důležité jak pro kupující, tak prodávající. Na nemovitost se přijde podívat i několik desítek lidí. Forma klasických prohlídek by znamenala velkou časovou zátěž jak pro prodávajícího tak i makléře. Tímto způsobem je vše jednodušší a zároveň transparentní.

Další výhodou je, že při elektronických aukcích nemusí a nejsou zájemci o nemovitost přítomni osobně. Aukce probíhá elektronickou cestou, která je pohodlná pro všechny zúčastněné. To samozřejmě nejsou jediné výhody tohoto způsobu prodeje nemovitosti. Ta totiž nemusí být vydražena jen za nejvyšší kupní cenu, ale roli mohou hrát i další podmínky, jako je termín zaplacení kupní ceny, platba hotově či hypotečním úvěrem, doba vystěhování a podobně.

Pokud se chcete dozvědět více o tom, jak prodáváme Vaši nemovitost a jaké všechny kroky jsme připraveni pro Vás udělat, budu rád, pokud se mi ozvete.

Tel. +420 607 449 860
E-mail  tomas.frydek@re-max.cz
Web www.remaxdelta.cz
Adresa RE/MAX Delta, Smetanovo nábřeží 4, 690 02 Břeclav, Česká republika

 

Autor: Ing. Zuzana Lomská