RE/MAX Delta

Jak stanovit prodejní cenu?

 

Každá věc má svou cenu, platí to i pro nemovitosti. Staré známé přísloví říká: "Za peníze v Praze dům, škodolibě se pak dodává, … a ve Vídni dva."

Skutečně každá nemovitost je na prodej, je to pouze otázkou ceny. Proto je velmi důležité její prvotní nastavení. Pokud prodáváte, je pochopitelné, že chcete za nemovitost získat co nejvíce. Pokud jste na druhé straně, tedy kupujete, je váš zájem naprosto opačný.

STÁHNOUT POUKAZ

A jak na „to“ když prodávám nemovitost?

Musíme si nejdříve uvědomit proč jsme se rozhodli svůj dům či byt prodat. Může to být z několika důvodů:

  • může to být stěhování,
  • řešení bytových potřeb pro rozrůstající se rodinu,
  • dědictví…,

důvodů může být spousta.

Jak jsem již říkal, každá nemovitost má svou cenu, ani malou, ani vysokou, prostě takovou, jak má být.

Když prodávám nemovitost, je potřeba se na celou věc podívat i z pozice kupujícího. Kupující je ten, který do celého obchodu vnáší peníze a moc nehledí na vaše potřeby. Buď pro něj vaše nemovitost hodnotu má, nebo nemá. Nebere ohledy na to, proč a pro jaké ušlechtilé důvody své peníze za prodanou nemovitost potřebujete. Vaši nemovitost posuzuje z úplně jiných úhlů a porovnává ji z obdobnými nemovitostmi, které se aktuálně na trhu a v dané lokalitě nabízejí. A jak z toho ven…?

Správné nastavení ceny je v prvních chvílích rozhodující pro to, jak rychle a zda vůbec se nemovitost podaří prodat. Příliš vysoká cena znamená málo zájemců. Nízká cena naopak může způsobit velké množství zájemců, kteří ovšem přicházejí spíše ze spekulativních důvodů.

 

 

Co myslíte, že je pro prodej vaší nemovitosti lepší? Méně, nebo spíše více zájemců? Já myslím, že vždy je lépe když na vaši nemovitost zareaguje větší množství zájemců, než jen pár „realitních turistů“.

Vždy je lepší dostat velké množství nabídek, které jsem schopen odmítnout, než nedostat ani jednu. Co myslíte?

Při stanovení správné ceny, kterou bude akceptovat trh se vždy poraďte s odborníkem. RE/MAX Delta vám nabízí zpracování orientační tržní ceny ZDARMA.

CHCI ON-LINE TRŽNÍ OCENĚNÍ ZDARMA

 

Kontaktujte makléře RE/MAX

Nechcete tím vším procházet sami? Kontaktujte realitní makléře RE/MAX Delta! Rádi vám s prodejem nemovitosti poradíme a pomůžeme celý proces zvládnout hladce.

 

Kontaktní formulář

 

*
*
*
*
lname: phone: email: fname: